مراکز درمانی|پزشکان|شهر قم

معرفی مراکز درمانی , پزشکان , متخصصان و بیمارستان های شهر قم

نسخه الکترونیک و حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی از مهمترین برنامه های سازمان تأمین اجتماعی است

نسخه الکترونیک و حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی از مهمترین برنامه های سازمان تأمین اجتماعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدعلی همتی در همایش آموزشی حذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی سازمان افزود: این برنامه ها در راستای اجرای نهضت IT در سازمان تأمین اجتماعی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه همه ما می دانیم که سازمان تأمین اجتماعی برای یک دهه از قطار فن آوری اطلاعات که با سرعت فراوان در حال حرکت است، جا مانده، تاکید کرد: همه باید با تلاش و کوشش فراوان این فاصله را جبران کنیم.

دکتر همتی گفت: سازمان تأمین اجتماعی همواره در استفاده از فن آوری الگو و پیشرو بوده است ولی در دهه گذشته این حوزه بسیار مهم و حساس به فراموشی سپرده شد اما در ٣ سال گذشته اقدامات اساسی برای جبران عقب افتادگی ها انجام شده است.\

104320

وی اظهار داشت: HIS بیمارستانی در سازمان تأمین اجتماعی به روز شده و بستر فعالیت حوزه IT در تمامی مراکز درمانی اعم از بیمارستانها و مراکز سرپایی سازمان فراهم شده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: اقدامات این سازمان در استفاده از فن آوری اطلاعات در نهایت بایستی منجر به استقرار سلامت الکترونیک شود و در این مسیر پرونده الکترونیک ونسخه الکترونیک به عنوان محورهای اصلی فعالیت سازمان در حوزه IT هستند .

دکتر همتی افزود: علاوه بر این دو برنامه محوری، در حوزه درمان تأمین اجتماعی ٢٢ برنامه مبتنی بر استفاده از فن آوری اطلاعات در حال اجراست که با تکمیل این برنامه ها شاهد تحول اساسی در خدمات درمانی سازمان خواهیم بود.

وی گفت: امیدواریم با تکمیل نهضت IT در سازمان تأمین اجتماعی، این سازمان بار دیگر پیشتاز استفاده از فن آوری اطلاعات باشد.مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تأمین اجتماعی گفت: حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی از مهمترین پروژه های حوزه فن آوری اطلاعات است که با استفاده از تمامی ظرفیتها و با فراهم شدن همه شرایط فنی و قانونی در حال اجرا و پیاده سازی است.

مدیر کل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی در همایش آموزشی حذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی سازمان افزود: این برنامه از تیر ماه سال جاری از درمانگاه تأمین اجتماعی آزادی تهران آغاز شد و مجموعه های مختلف مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی در اجرای این برنامه همکاری دارند.

مهندس علی معیری با بیان اینکه این برنامه از یازدهم مرداد ماه در دو مرکز درمانی ابوریحان و خاندان حکیم تهران توسعه یافت، اظهار داشت: در مرحله بعدی اجرای برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی در ٦ استان به اجرا درآمد و از امروز نیز اجرای این برنامه در ١٢ استان آغاز می شود.

دکتر بیطرف، مشاور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیر پروژه حذف دفترچه در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی، گفت: این پروژه با توجه به تأکید مدیرعامل سازمان تا پایان سال در تمامی استانها به طور کامل به اجرا در می آید و از ابتدای سال آینده دفترچه های بیمه در مراکز درمانی ملکی استفاده نخواهد شد.

وی با بیان اینکه حرکت رو به جلو سازمان تأمین اجتماعی در استفاده از فن آوری اطلاعات کاملا مشهود است، اظهار داشت: بهینه سازی هزینه ها و امکان دریافت اطلاعات مناسب و کمک به تصمیم گیری صحیح از مهمترین مزایای اجرای این برنامه است.

دکتر بیطرف گفت: این برنامه در ٦ استان با موفقیت اجرا شده و در این مرحله نیز در ١٢ استان از جمله در استان تهران آغاز می شود. وی با بیان اینکه با بهینه سازی فرآیند های درمانی می توانیم از هدر رفت منابع مالی و انسانی جلوگیری کنیم، اظهار داشت: با اجرای برنامه های سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فن آوری اطلاعات امیدواریم به جایی برسیم که تمامی مراکز درمانی بتوانند به پرونده الکترونیک درمانی مراجعه کنندگان دسترسی داشته باشند.

دکتر بیطرف گفت: سازمان نظام پزشکی نیز برای امضای الکترونیک پزشکان همکاری داشته است و تمامی مسائل قانونی را کاملا بررسی کرده ایم و مانعی وجود ندارد.

دکتر جهانگیری، معاون سازمان نظام پزشکی نیز در این همایش گفت: حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی امری مترقی است که سازمان تأمین اجتماعی در اجرای این برنامه پیشگام است و ما نیز در این رابطه همکاری کرده ایم.

وی ضمن تشکر از سازمان تأمین اجتماعی بابت اجرای این برنامه گفت: موضوع امضای الکترونیک و ثبت نام الکترونیک که در سازمان نظام پزشکی انجام می شود و این کار به بهترین وجه انجام شده و نهایت همکاری را برای موفقیت این برنامه داریم.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!