مراکز درمانی|پزشکان|شهر قم

معرفی مراکز درمانی , پزشکان , متخصصان و بیمارستان های شهر قم

طرح تحول نظام سلامت مورد تحسین منتقدان و موافقان دولت است/طرح تحول نیازمند منابع مالی پایدار است/راه اندازی ۷۵۰ تخت بیمارستانی جدید تا پایان دولت در قم

طرح تحول نظام سلامت مورد تحسین منتقدان و موافقان دولت است/طرح تحول نیازمند منابع مالی پایدار است/راه اندازی ۷۵۰ تخت بیمارستانی جدید تا پایان دولت در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: موضوع مهمی که در اجرای طرح تحول نظام سلامت باید مد نظر باشد، منابع مالی پایدار برای اجرای این طرح است که امیدواریم در برنامه ششم توسعه مورد حمایت نمایندگان محترم مجلس قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در مراسم بهره برداری و افتتاح دستگاه ماموگرافی بیمارستان ایزدی و همچنین بخش زایمان و سونوگرافی این بیمارستان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: تا پایان این دولت ۷۵۰ تخت بیمارستانی به مجموعه تخت های استان افزوده می شود که این یک نعمت و فرصت خدمت به مردم شریف قم است.
photo_2016-09-24_07-43-17_98623

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه ساخت و راه اندازي بيمارستان پرهزينه، پيچيده و بسيار  فني وتخصصي است گفت: در همه دنيا ساخت، تجهیز و راه اندازي بيمارستان و امور بهداشت و سلامت مردم براي دولت ها رسالتي مهم، پر هزينه و دشوار تلقي مي شود و یکی از معيارهای اصلی قضاوت بر عملکرد دولت ها است. به بركت طرح تحول در سراسر ميهن عزيزمان و از جمله در قم در اين امور انقلاب و تحولی بي نظير رخ داده است كه الحق  در طول تاريخ كشورمان بي نظير است.
دکتر ایرانی خواه با اشاره به مشکلات بخش بهداشت و درمان قم گفت: به دور از تعصبات جناحی شاهد هستیم که در دولت تدبیر و امید با فرصت طرح تحول، اقدامات چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان رقم خورده و همه منتقدان و طرفداران دولت، با اجرای این طرح موافق بوده و آن را تحسین می کنند.
وی ادامه داد: موضوع بسیار مهمی که در اجرای طرح تحول نظام سلامت باید مد نظر باشد، منابع مالی پایدار است که در برنامه ششم توسعه نیز این مسائل بیان شده و انتظار داریم نمایندگان محترم مجلس حمایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه به موضوع بیمه ها اشاره کرد و گفت: تنها كشوری هستيم كه در آن ساختار بيمه های درماني متفاوت و متنوع است و هم جهت با نيازهای واقعی حوزه سلامت نيست و این ساختار نيازمند اصلاحات اساسي و زیربنایی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما معتقديم بهبود مسائل پيچيده سازمان های بيمه ای در گرو واگذاری سياستگذاری و شورای بيمه ها به متولی اصلی آن يعني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی در ادامه به بخش های افتتاح شده در بیمارستان ایزدی اشاره کرد و گفت: یکی از بخش ها، راه اندازی پیشرفته ترین دستگاه ماموگرافی بوده که با هزینه ۷۰۰ میلیون تومان خریداری شده و در اختیار همشهریان قرار گرفته است.
دکتر ایرانی خواه بیان داشت: نمونه این دستگاه در قم وجود ندارد و بیمارستان ایزدی به عنوان یک مرکز دولتی تنها بیمارستانی است که موفق شده دستگاه ماموگرافی پیشرفته را که راهی برای تشخیص سرطان سینه بانوان و همچنین عکسبرداری سه بعدی است، تهیه کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه همه این خدمات در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام می شود گفت: در این بیمارستان بخش رادیولوژی نیز مجهز و فعال تر شده و پزشکان این بخش روزانه تا ساعت ۱۹ در بیمارستان حضور داشته و اقدام به مداوای بیماران خواهند کرد.
دکتر ایرانی خواه بیان داشت: همچنین در بیمارستان ایزدی بخش های بستری و اتاق های LDR نیز دایر و یا بهسازی شده تا بتوانیم به بهترین نحو ممکن در خدمت مردم باشیم.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!