مراکز درمانی|پزشکان|شهر قم

معرفی مراکز درمانی , پزشکان , متخصصان و بیمارستان های شهر قم

دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم

دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم

تاریخچه دانشگاه

دانشگاه علوم پزشكي قم در سال ۱۳۷۵ و پس از ارتقای قم به استان، با عنوان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، شروع به فعالیت نمود و فعالیت آموزشی خود را از مهر ماه ۱۳۷۶ با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری، آغاز کرد. با توسعه فعالیت‌های آموزشی و ایجاد دانشکده‌های بهداشت و پزشکی، در سال ۱۳۸۴، ارتقای دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید. با ایجاد دانشکده‌های جدید و راه‌اندازی رشته‌های مختلف تحصیلی، تعداد دانشکده‌های موجود دانشگاه علوم پزشکی قم در سال ۱۳۹۲، به ۶ دانشکده رسیده است:

– پزشکی

– دندانپزشکی

– طب سنتی

– پیراپزشکی

– پرستاری و مامایی

– بهداشت

index

همچنین، آمار شاغلان به تحصیل دانشگاه در سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲، حدود ۱۸۰۰ نفر می‌باشند که در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری تخصصی Ph.D و دکتری تخصصی دستیاری تحصیل می‌کنند.

تعداد رشته‌های تحصیلی دایر در دانشگاه، ۱۷ رشته است که در مقطع کاردانی: ۱ رشته، در مقطع کارشناسی پیوسته: ۷ رشته، کارشناسی ناپیوسته: ۴ رشته، دکتری عمومی: ۲ رشته، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی Ph.D و دکتری تخصصی دستیاری، هر کدام ۱ رشته را شامل می‌شوند.

تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه در حدود ۱۳۰ نفر است که ۸ نفر دانشیار، ۸۰ نفر استادیار و ۴۲ نفر مربی می‌باشند.

از بین رشته‌های تحصیلی، رشته طب سنتی ایرانی در مقطع دکتری تخصصی Ph.D و در بین دانشکده‌ها، دانشکده طب سنتی، در سال جاری ایجاد و تأسیس شده‌اند. ضمناً، راه‌اندازی دانشکده طب و دین این دانشگاه که تنها دانشکده از نوع خود در کشور می‌باشد، در دست پیگیری است.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!