مراکز درمانی|پزشکان|شهر قم

معرفی مراکز درمانی , پزشکان , متخصصان و بیمارستان های شهر قم

تشکیل پرونده و بهبود خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به بیماران سرطانی

تشکیل پرونده و بهبود خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به بیماران سرطانی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور دستور اداری به مدیران درمانی و روسای دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی این سازمان در سراسر کشور بر تشکیل پرونده برای بیماران سرطانی و ارتقاء خدمات به آنان تأکید کرد.

98011

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در دستور اداری صادر شده از سوی دکتر سیدتقی نوربخش آمده است: بیماران مبتلابه سرطان از اقشار دردمند جامعه بوده و رفع نیازهای درمانی آنها در اولویت ارائه خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

بر اساس دستور اداری صادر شده از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، در واحدهای اجرایی حوزه درمان تأمین اجتماعی برای بیماران مبتلا به سرطان که تحت شیمی درمانی هستند، پرونده تشکیل می شود.

همچنین٩٠ درصد هزینه داروهای تخصصی مورد تعهد سازمان (براساس نوع ژنریک) قابل محاسبه و پرداخت است.

داروهای تخصصی مورد مصرف در درمان سرطان (انواع ژنریک و تجاری) که در تعهد سازمان نیستند ولی در تفاهم‌نامه داروئی فی‌مابین وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی قراردارند، در بخش سرپایی و بستری با همان فرانشیز اعلام شده در تفاهم‌نامه داروئی پرداخت می‌شود.

بر اساس این دستور اداری، مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی در بخش سرپایی که داروهای در تعهد درمان مستقیم را ارائه می‌نمایند، مکلفند داروهای بیماران سرطانی را پس از تشکیل پرونده و اخذ تأییدیه از پورتال معاونت درمان در اختیار بیماران قرار دهند.

دفاتر رسیدگی به اسنادپزشکی مؤظفند آمار و اطلاعات عملکردی و هزینه‌ای را هر سه ماه یکبار به اداره کل درمان غیر مستقیم ارسال نمایند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!